kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND K - FONZO + ELLY


SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
Fonzo ja Elly beebid sündisid 12. septembril 2022. Pesakonnas on kolm isast ja kaks emast kutsikat. Poegimine läks hästi. Elly on kogenud ja hoolitsev ema ja beebid kosuvad kenasti. See on siledakarvaliste pesakond. Kutsikad on väga ilusate märgistuste ja värvidega. Pesakonnas on esindatud kõik värvid: valge mustaga isane, tricolour isane, valge pruuniga isane ning valge mustaga emane ja tricolour emane.

Esimesena sündis kl 14.05 valge mustaga tüdruk sünnikaaluga 182 gr. Teisena sündis kl 14.15 valge mustaga poiss sünnikaaluga 180 gr. Kolmandana sündis kl 15.20 kolmevärviline tüdruk sünnikaaluga 202 gr. Neljandana sündis kl 15.30 kolmevärviline poiss sünnikaaluga 217 gr. Viiendana sündis kl 16.25 valge pruuniga poiss sünnikaaluga 200 gr.
Kutsikad on kolmenädalased. Silamd on lahti. Beebid teevad esimesi samme ja üritavad üksteisega mängida. Kõik kutsikad võtavad kenasti kaalust juurde ja on rahulolevad.

Kutsikad on viienädalased. Mänguhoog on kõigil sees. Kutsikad on väga julged: kohanevad kenasti erinevate olukordade ja helidega, sotsialiseeritud laste ja teiste koertega. Kuuvanuselt on esimene ussirohi antud. Tahke toit läheb väga hästi. Kutsikad söövad toortoitu.
Kutsikad on kuuenädalased. Kutsikad kasvavad kiiresti. K-pesakond on üks hakkajamaid jrt pesakondi, mis meil kennelis on olnud. Kutsikad on saanud oma ea kohta päris palju sotsialiseerimist. Autosõit, jalutuskäigud, kohtumised erinevate inimeste ja koertega. Igas olukorras on nad julged ja väga seltsivad. Turnimis ja hüppeos
kused juba päris head.
Kõigil beebidel on väga hea isu. Toiduvalikusse kuulub kohupiim, vutimuna, veiseliha, veisemaks, ja erinevad aedviljad. Maiustena krõbistavad nad poolkuiva ja kuiva krõbinat. Teine ussirohi on antud. Kehakaal kutsikatel 1180-1250 gr.
Eluiga seitse kuni kaheksa elunädalat. Mida aeg edasi seda aktiivsemaks, osavamaks, enesekindlamaks ja nutikmaks terjeribeebid muutuvad. Iga päev käime õues iga ilmaga. Enamus hädasid tulebki juba õue ära. Emme Elly toidab veel beebisid vahel, kuid põhitoit tuleb ikka kasvataja käest ja isu üle me ei kurda.
Kolm kutsikat on leidnud endale oma päris kodud ja tunduvad selle üle väga õnnelikud olema.
Kaalud on 1200-1400 gr. Esimene kutsika kompleksvaktsiin sai 7,5 nädalaselt tehtud. Nüüd on passid käes ja võib varsti oma koju minna.
Kutsikad on saanud oma ametlikud nimed ja koju minevatel kutsikatel on ka hüüdnimed olemas.
Välimiku poolest ei ole K-pesakond kõige ühtlasem. Nad on kõik väga armsad, ilusate peade ja liikumiseks-hõppamiseks hea anatoomiaga. Kutsikaid on igale maitsele: kõrgema ja keskmise käpaga, erinevat värvi märgistustega. Kõik jäävad siledakarvalisteks. Välimikku on mõjutanud see, et sugupuus on euroopa tööliini russelleid tugevasti sees. See tagab vajaliku ja terjerile iseloomuliku temperamendi ja tööomadused. Ma olen väga rahul selle pesakonna sünergiaga.
Oldywell Flame Keeper 
On siledakarvaline valge mustaga väga särtsaka iseloomuga pilkatirts. Tal on ülihea toidumott ja  tugevad instinktid erinevates mängudes. Sikutamismäng on tal võimas, nima töötab ülihasti ning teiste koertega on väga julge. Mänguhoos võib õele-vennale ka liiga teha, sest haare on päris tugev ja urinat on hästi kuulda. Reageerib kenasti oma hüüdnimele Kiki. Ametliku nime valikul mängis rolli tema tuline iseloom ja see, et ta on minuesimese aretuskoera otsene järglane.

EKL tõuregistri linkOldywell Kick Quick
Kick on valge mustaga siledakarvaline isane kutsikas. Ta erineb oma iseloomu poolest teistest K-pesakonna kutsikatest. Kick on kõige pisem, kuid väga iseseisev tegelane. Jalutuskäikudel eemaldub ja uurib keskkonda julgelt ja iseseisvalt. Ta on kiinduv, kuid tema usaldust peab võitma. Tal on väga ehad instinktid. Vaatamata sellele, et ta on 'dedest-vendadest väiksem oskab ta enda eest seista ja mängudes paneb vastase vahel nokauti. Sellest ka tema ametlik nimi "löö kiiresti".

EKL tõuregistri link
Oldywell Keep Running Kelly
Kelly on väga tüdrukulik, armas ja kontaktne kutsikas. Samas on tal piisavalt terjerlikku iseloomu ja julgust. Tal on päris hea toidumotivatsioon. Ta mängib hästi, kuid eelistab hetkel vahetut suhtlemist inimesega. Ta on kiire
ja aktiivne mängija teiste kutsikatega. Ta on kõrgema
käpaga siledakarvaline ilus kolmevärviline emane kutsikas. Hüüdmimeks jääb Kelly.

EKL tõuregistri link

Oldywell Kremer Race
See siledakarvaline kolmevärviline poiss võlub kõik ära oma lummava pilguga. Ta oskab väga ilusasti silma vaadata ja südant murda. Vaga vesi, sügav põhi. Ta ei ole veel oma õiget iseloomu kõigile avanud. Ta on kiire kõrgema käpaga jrt poiss. Tema ametlik nimi tuleneb ülikiire sportauto nimetusest. Hetkel on kaalul nüüdnimena lühend Krem või noore peremehe pakutud nutikas nimi Välk.

EKL tõuregistri link
Oldywell Keep Running Kiwi
Kiwi koduseks hüüdnimeks saab Karla. See nimi sobib kutsikale väga hästi. Karla on siledakrvaline pruunide märgistustega ja kõrge käpaga poiss. Karla meenutab oma anatoomialt pigem parsonit. Ta on ülipositiivne, väga energiline kutsikas. Tal on suurepärased nii toidu- kui ka mängumotivatsioon. Karla on väga julge kõigis olukordades, osav turnija, hüppaja, kiire jooksja. Tal on sõbralikkõigi inimeste vastu.

EKL tõuregistri link
Kutsikate loovutusaeg on kätte jõudnud ning kolm vahvat terjerilast lähevad oma kodudesse.
Kelly kodu on Tallinnas Lea perekonnas.

Kremi/Välgu kodu on Soomes Carmeni perekonnas.

Karla kodu on Tallinnas Eeva-Liisa ja Mardi perekonnas.

Kutsikad on kahekuused. Kelly, Krem ja Karla on oma uutes kodudes ilusasti kohanenud.
Valge mustaga beebid kasvavad veel oma sünnikodus. Nad on üliarmsad ja asjalikud. Saavad kenasti läbi teiste kodus olevate koertega. Meeldib käia õues ja kodukrunti avastada. Toidumott on mõlemal kutsikal väga hea.
Kiki on väike röövel, tema mängud on hoogsad. Sikutamismäng on tal päris hea. 
Mustaga poisile mõtlesime pikalt hüüdnime. Siis tuli vanaema. Vaatas kutsikat ja ütles, et see on Kusti. Nii me pesamuna kutsumegi nüüd Kustiks.
Kakekuusetel beebidel on põnev elu. Maailmas on nii palju avastada! Kikile ja Kustile meeldib väga õues käia iga ilmaga. Sahisevad sügislehed js esimene lumi, turnimine ja mutimulla hunnikutes tuhnimine, jooksumängud ja erinevate objektide vaatlemine. Häda nr 2 tuleb enamasti õue. Kutsikate sotsialiseerumine käib: teised koerad, automürin, kaelarihmad ja jalutusrihmad, agility treeningu treeningplatsil vaatlemine ja suhtlemine erinevate inimestega. Õpime nime, laual seismist, lamamist ja palju muud.