kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY

PESAKOND H - BRAVO + EIRA

H-peakonna vanemad on Bravo ja Eira.
Bravo on Leedus elav keskmist kasvu (27 cm), väga head tüüpi siledakarvaline valge pruuniga koer. Bravo on väga hea iseloomuga, mittekonfliktne, kuid terjerlikult temperamentne isane. Bravol on väga hea sugupuu ja ta ise on näitustel saanud suurepäraseid hindeid, kuid covid'i tõttu jäi näituse karjäär pooleli. Bravo on terve poiss, tal on kontrollitud silmad ja põlved (PL 0/0) ning ta on prii jrt'le omastest geneetilistest haigustest oma vanemate järgi.
Eira on meie kenneli kasvandik. Eira on mõistlik, armas, kuulekas, samas väga temperamentne ja mänguhimuline koer. Eira on siledakarvaline tricolour ehk Eiral on imeilus kolmevärviline mask, mis teeb ta ilme väga kenaks. Turjakõrgus on 29 cm. Eira on terve koer. Talle on tehtud geenitestid ja ta on vaba tõuomastest (LOA, SCA, JBD, PLL ja DM) pärilikest haigustest.
Eira sugupuu ja näituste tulemused leiab EKL tõuregistrist.

SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
 H-pesakonna kutsikad sündisid 4.07.2021 päeva esimeses pooles. Eira oli väga tubli poegija ning kõik sujus suurepäraselt. Pesakonnas on kuus tervet beebikutsikat: kaks isast ja neli emast kutsikat. Kõik kutsikad tulevad 99% siledakarvalised ja värvuselt on kõik valged pruuniga. Märgistused peas ja kehal on väga kenad ja võib öelda klassikalised.
Esimestena sündisid poiss ja tüdruk. Sünniaeg jäi esimeste beebide puhul fikseerimata, kaalu aga sain kirja ilusti.
Esimesena sündis väike poiss. Tal on ilus mask, armas klassikaline laiguke ümber sabajuurel ja väike täpp paremal küljel. Poisi sünnikaal oli 159 gr. Teisena sündis väike tüdruk sünnikaaluga 159 gr. Tal on rohkem valget koonul, kuid üldilme on väga tüdrukulik ja õrn.
Kolmandana sündis kl 9:22 sünnikaalult 190 gr ja seega sünnilt suurim tüdruk. Tema kehal pole märgistusi. Peas on ilus pruun mask.
Neljandana sündis kl 11:02 tüdruk sünnikaaluga 182 gr. Ka temal on väga ilus heledam mask ja vasakul jalal on isaga sarnased märgistused.
Viiendana sündis kl 12:02 suur poiss sünnikaaluga 168 gr. Poiss on huvitava maskiga. Tema ilmest on kohe näha, et tegemist on isase kutsikaga.
Kuuenda sündis kl 12:26 ilusa tumedama maskiga tüdruk. Tal on kaks korrapärast märgistust paremal ja vasakul küljel. Viimasena sündinud tüdruku sünnikaal oli 184 gr.
Beebid kosuvad kenasti. Nad on kõigega rahu, toitu on piisavalt, uni on hea ja kaalu tuleb ilusasti juurde. Kolmepäevaselt kaaluvad pisikused 224 kuni 274 gr.
Nädalased beebid kaaluvad juba 298 kuni 360 gr. Kõik on endiselt kõigega rahul. Söömine, magamine on põhitegevusteks. Esimene küüntelõikus sai ka tehtud. Emmel Eiral kõik hästi.
Poiss 1

Tüdruk 1

Tüdruk 2

Tüdruk 3

Poiss 2

Tüdruk 4

Kahenädalastel beebidel on silmad lahti ja pesakastis liikumine on muutunud aktiivsemaks. Kutsubeebid on oma olemisega väga rahul. Süüa saab hästi, tudukuhjas magamine on mõnus ja hoolitsev emme on alati juures.
Poiss 1
Tüdruk 1
Tüdruk 2
Tüdruk 3
Poiss 2
Tüdruk 4
Kolmenädalased beebid kaaluvad tublisti üle 600 gr. Üks tüdruk on kergem ja üks on kosunud 700 grammiseks. Beebid muutuvad aina asjalikumaks. Tatsavad juba omal käpal ringi, vallutavad tasapisi territooriumi väljaspool pesakasti ja aedikut. Nad on osavad mängudes, urisemises ja loomulikult söömises.
Neljanädalased beebid tatsavad juba elutoas ringi, teevad tutvust teiste täiskasvanud koertega. Esimene ussirohukuur on tehtud. Beebidele maitseb väga hästi toores veise hakkliha. Hambakesed on suus ja sikutamisoskus areneb. H-pesakonna beebid on väga tasakaalukad ja julged, rõõmustavad inimese peale ja tulevad jooksuga kasvataja kutsumisele.
Pesakonna tunnusnimeks saab Hit The Lights ehk Tuled Särama. Beebid on löönud nii mõnegi inimolendi silmad särama :)
Mõnel beebil on juba kindel nimi olemas: esimene poiss on Herrick, väike tüdruk on Hency, kolmas tüdruk on vaieldamatu Hippie, teine poiss on Hype. Teise ja neljanda tüdrukute nimed on veel kaalumisel ;)
Viienädalased beebid on suured asjapulgad. Hambad ilusasti suus ja hetkel kellelgi hambumusega probleeme ei tähelda. Kutsikate kaal on 5-nädalaselt  817st kuni 909 grammini. Kutsikad muutuvad aina nägusamaks :) Näevad välja nagu päris kutsad juba. Kõik on väga uudishimulikud ja julged suhtlema külaliste ning täiskasvanud koertega. Väikesed terjerid harjutavad täiskasvanute kombeid - vahel teevad mürakarud ka valjemat urinat. Toanurgad on uuritud, veekausis supeldud, piiksumänguasjade ja tekkidega kakeldud ning inimeste riideid ja varbaid hambaga proovitud.Loomaliha maitseb ülihästi, emme piim on aga vaieldamatu lemmik.
Beebid on juba kuuenädalased. Ringi liikumist majas ja hoovil on olnud palju. Erinevad helid, inimesed, lapse, suured ja väikesed koerad, muruniidukid ja viljakoristusmasinad jms. Õues käimine ja ringi uudistamine on nüüd tavapärased.
Kutsikad on toortoidul ja praegu kuulub menüüsse loomaliha, kohupiim ja hakkliha. Vahete-vahel lubab emme ka veidi tissist süüa. Kutsikate kaal on 980st kuni 1040 grammini. Teine ussirohukuur on tehtud ja planeerime ülejärgmisesse nädalasse visiiti loomaarsti juurde.
Kutsikad on kaheksanädalased. Kiibitud, vaktsineeritud ja Eesti Kennelliidu registrisse kantud.
Aeg lendab nii kiiresti, et kahe nädala jooksul polegi jõudnud põngerjaid pildistada. Ühe ühis pildi tegemine võtab higimulli laubale :)
Kaheksanädalaselt on enamus beebirusseleid oma kodudesse läinud.
Herrick elab koos Andrese ja Siiriga Harjumaal.
Holly kodunimega Mimmi elab Tallinnas Raiki ja Jaanika peres Tallinnas.
Hype elab Kalevi ja Merle peres Tartumaal.
Hippie kodunimega Elvi elab Soomes Akaal.
Hypnotic kodunimega Sky elab sünnikohast üsna lähedal Ülenurmes Sigmari ja Kristi peres.Hency elab Elvas Kätlini peres koos pereema ja kahe hoolitseva tütre seltsis.