kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& AGILITY

PESAKOND J - BUCKIS + ELLIE


J-peakonna vanemad on Buckis ja Ellie.
Buckis on Leedu Ultra kenneli kasvandik tasakaalukas siledakarvaline pruunide märgistustega väike isane (27 cm). Buckis on temperamentne, head tüüpi, madalama käpaga, terve ja üsna sõnakuulekas isane. Tal on väga hea sugupuu. Buckis on saanud näitustel suurepäraseid hindeid. Buckisel on kontrollitud silmad ja põlved (PL 0/0) ning ta on vaba jrt'le omastest geneetilistest haigustest oma vanemate järgi.

Ellie on meie kenneli kasvandik. Ellie ametlik nimi on Engel, sest ta seljal on ingli tiibasid meenutavad märgistused. Ellie on väike ja armas, samas käivitub ta teatud olukordades, nagu terjer ikka. Turjakõrgus on 26 cm. Ellie on terve koer. Talle on tehtud geenitestid ja ta on vaba tõuomastest (LOA, SCA, JBD, PLL ja DM) pärilikest haigustest. Ellie silmad ja põlved on korras.
Ellie sugupuu ja tulemused leiab EKL tõuregistrist.
Ellie on atesteeritud teraapiakoer, kes käib igapäevaselt koos oma terapeudist perenaisega tööl ja abistab erivajadustega lapsi.
SÜND JA ESIMESED PÄEVAD
Ellie beebid sündisid 10. novembril 2021. Pesakonnas on kolm isast ja kaks emast kutsikat. Poegimine läks hästi. Ellie on hoolitsev emme ja beebid kosuvad kenasti. See on siledakarvaliste pesakond.
Esimesena sündis kl 8.12 valge pruuniga tüdruk sünnikaaluga 189 gr. Teisena sündis kl 9.42 suur tricolour ehk kolmevärviline poiss sünnikaaluga 237 gr. Kolmandana sündis kl 10.08 väike kolmevärviline poiss sünnikaaluga 171 gr. Neljandana sündis kl 11.30 valge pruuniga poiss sünnikaaluga 194 gr. Viiendana sündis kl 13.46 kolmevärviline tüdruk sünnikaaluga 207 gr.
Kutsikad on ühenädalased. Silmad on veel kinni, kuid kaalust on kõik tublisti juurde võtnud. Valge pruuniga tüdruk on 315 gr, trikikas suur poiss on lausa 408 gr, trikikas väike poiss on 303 gr, valge pruuniga poiss 298 gr ja trikikas tüdruk 338 gr. Beebid on oma olemisega rahul, kuid võrreldes eelmiste sügisbeebidega on nad veidi häälekamad ja püsimatud. Nende pildistamine ka nädalaselt on suur väljakutse. Ka täiskõhuga otsivad nad mõnusat kohta emme või õe-venna külje all ning omaette poseerimine ei tule kõne alla. Ellie on tähelepanelik emme. Hoolitsust jagub kõigile beebidele.
Beebid on 2,5-nädalased ning kasvavad ja arenevad väga kiiresti. 25.11 olid kaalud väiksemal 530 gr ja suuremal 680 gr. Silmad on lahti. Esimesed vaaruvad sammu tehtud. Pisikesed on ärkvel olekul jutukad, mõni oskab juba uriseda. Beebid juba suhtlevad omavahel, esimesed kohmakad hammustamismängud tehtud. Kuid beebide põhitegevus on veel söömine ja tudumine.
Kutsikad hakkavad juba koera nägu minema. On aeg hakata neile nimesid mõtlema. Oldywell pesakondade nimedes on traditsiooniliselt ühine tunnusnimi, mis algab pesakonna nimetähega. J-pesakonna armastusväärsete kutsikate ühisnimeks saab Je T'aime.