kennel
Oldywell
JACK & PARSON
RUSSELL TERRIER
& KUTSIKAKOOL / AGILITY
PESAKOND F - MALMÖ + ENDY
15.03.2019 on ma uues kodus väike turbovend Fonzo. Fonzo elab Kiili vallas Erkki ja Õnneliisi peres.

23.02.2019 on oma uues kodus meie armas Frost. Frost elab Suurupis Ivo ja Inga peres.

Kutsikad kohe-kohe 12 nädalat täis ja on suured asjapulgad. Floki naudib oma peret Tallinnas ning vennad Frost ja Fonzo veedavad toredasti aega oma sünnikodus. Õpime igapäevaasjadega toimetulekut ja sotsialiseerume. 
Teine ja juba täiskasvanud vaktsiin tehtud. Jalutus loomaarsti juurde ja tagasi läks kenasti. Kutsikad olid vaprad loomaarsti juures ja ilusasti kontaktis jalutuskäigul.
20.02.19 käisid vennakesed Frost ja Fonzo pikemal väljasõidul ja said esimest korda tutvuda agilityplatsiga, kohtasid erinevaid koeri ning suuri ja väikseid inimesi. Kutsikad on väga julged, autosõitu ja keskkonnavahetust taluvad suurepäraselt. Frost suhtus võõrastesse koertesse stoilise rahuga ja temperamentne Fonzo lähenes uustulnukatele äksi täis olekuga. Rööpast lõi mõneks hetkeks välja ühe terjeri hoiatav haukumine, kuid samas sai kutsikatega ilusasti kohe kontakti ja pisike paanikahood, mis nüüd siis toimub, möödus kiiresti.  Mõlemad vennad on väga inimesekesksed ja tulevad päris kenasti kutsumise peale.  Esimese korra kohta super käitumine!
VIDEO - kuidas Frost ja Fonzo veetsid aega agilityplatsil
VIDEO - kõnnime juures
VIDEO - istu ja oota

10.02.2019 on oma uues kodus meie nunnupall tricolour Floki. Floki elab Tallinnas Elvira ja Klimi peres.
Floki 10 weeks

Kutsikad said 29.01.2019 kahekuuseks! Väiksed rõõmupallid on väga hea söögiisuga, nagu poisid ikka. Nad on kiired liigutustes ja teravad mängudes. Poisid on nutikad ja õpivad kiiresti. Nimed on selged, kaelarihmakesi talume kenasti, hakkab tekkima püsimine maiuse ootel, mõned päevad oleme teinud sisse klikkimist. Mul on kasvatajana rõõm näha, et tegemist on terve iseloomu ja julgete terjeritega, kes on samas väga koostööaltid inimesega.

Floki
Floki on üliarmsa ilmega isane kutsikas. Ta on vahva terjeri temperamendiga. Flokile meeldib olla inimese juures, kui mängib hea meelega ka vendadega ja iseseisvalt. Suure avastushimuga ja julge. Hambumus korras, ilusad tumedad silmad, kolmevärviline, tõenäoliselt tuleb poolkarmi kasukaga.
Fonzo
Fonzo on ülienergiline ja rõõmsameelne terjeripoiss. Terjeri iseloomu on tal kolmekordselt. Väga julge ja kohati dominantne suhetes teiste koertega. Väle tegutseja. Super mängu- ja toidumott. Terane ja kiire. Hambumus korras, ilusad tumedad silmad, siledakarvaline valge mustaga kutsikas.
Frost
Frost on ülivinge terjeriiseloomuga kutsikas. Tal on suurepärane mängumott ja tahe tegutseda. Frost on julge ja tugev, kuid samas tasakaalukas. Tal on hea kontsentratsioonivõime. Pikema käpaga, ilusate tumedate silmadega, hambumus korras, tõenäoliselt poolkarmi karvaga valge mustaga kutsikas.
Kutsikad on 7-nädalased. Ussirohud on antud, esimene kutsikavaktsiin tehtud ja kiibid paigaldatud. Kõik kolm on terved ja tugevad põnnid. Söögiisu on ka kasvanud, kuigi emme ikka veel toetab kutsikaid emmepiimaga.
Kõik kolm poissi on suured mürakarud, terjeriiseloom lööb välja kõigis tegevustes, nad on juba üsna väledad jooksjad ja osavad hüppajad. Inimeste ja teiste koerte suhtes on alati julged ja väga rõõmsad.
Poiste pildistamine on üsna võimatu, nad praktiliselt üldse ei püsi paigal. Heade piltide tegemine on raske nende tumedate näomaskide ja silmade tõttu :) Aga eks mõni pilt on ikka veidi parem kui teine.
6,5-nädalastel kutsikatel on suurepärane mängumott ja soov olla inimesega. Siin kolm videot sikutamismängust:
Frost VIDEO
Floki VIDEO
Fonzo VIDEO

Kolm vinget poissi Fonzo, Frost ja Floki on 6-nädalased. Poisid on väga tragid väikesed terjerid. Terjeri iseloomu jagub igasse tegevusse, olgu see mäng, suhtlemine, maailma avastamine. Tüübid on julged, vahel valjuhäälsed, samas asjalikud tegelased. Instinktid töötavad suurepäraselt.  Mängu ja lusti jagub igasse ärkveloleku hetke. Asja juurde kuulub ka üksteisega maadlemine ja tagaajamine. Inimese üle on poisid alati rõõmsad ja suhtlusaltid.
Kutsikad on hakanud sööma kutsabeebidele mõeldud toitu.  Söögiisu pole alati hea, sest emmepiima jagub ka kuuenädalastele põnnidele.  Allpool mõned pildid 5,5-nädalastest F kutsikatest.
Kutsikad 2,5-nädalalsed
Poistel silmad lahti juba mitu päeva. Uudistame maailma tumedate rosinsilmadega. Kuulmine on on juba väga hea. Esimesed sammud tehtud ja emme juurde juba vudime päris kiiresti. Üks hakkaja tüüp suutis juba pesakastist põgeneda. Kutsikad kosuvad ja iga päevaga omandavad uusi oskusi: sügamine, haukumine, kõdimine, nuusutamine jm.
Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo  2,5 nädalat b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Frost 2,5 nädalat b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Floki 2,5 nädalat tricolour
Pesakonna tunnusnimi on prantsuskeelne Le Coup De Foundre ehk armastus esimesest silmapilgust. Need kolm pisipoissi ongi sellised, et nendesse armud esimesest silmapilgust. Beebide isa on pärit Prantsusmaalt. Fotodel beebid üheksapäevased ja silmad on veel kinni, aga ninnud töötavad superhästi.
Oldywell Le Coup De Foudre Fonzo - Sünnikaal 225 gr. Kaal 9-päevaselt 537 gr.  b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Frost - Sünnikaal 225 gr. Kaal 9-päevaselt 554 gr. b/w
Oldywell Le Coup De Foudre Floki - Sünnikaal 215 gr. Kaal 9-päevaselt 532 gr. tricolour
"Le Coup De Foudre" pesakonna kutsikad sündisid 29.11.2018. Pesakonnas on 3 isast kutsikat. Üks kutsikas on tricolour ja kaks valged mustaga. Kutsikate karvatüüp tuleb tõenäoliselt siledast poolkarmini.

Malmö on Prantsusmaalt pärit Poola Z Ledulandu kennels elav atleetlik, suurepärase liikumise, hüppevõime ja tugevate instinktidega isane koer. Tal on kõrge mängumotivatsioon ja töötahe. Malmö on orienteeritud inimesega koostööle. Malmö on terve koer. Kõik aretuseks vajalikud terviseuuringud on korras. Malmöl on täiskomplekt hambaid, käärhambumus ja ilusad süsimustad silmad. Malmö on poolkarmi kasukaga ja Eestis veel haruldast valge mustaga värvi.
Endy on temperamentne, tugevate instinktidega, julge ja töötahteline terjer. Endy armastab õppida trikke, hea meelega teeb agilityt, jumaldab joosta tunneliradu, on sooritanud nii verejälje kui ka urukatse III järgule. Endy on Eesti ja Leedu välimikutšempion. Endy on terve ja energiline koer. Tal on ilusad tumedad silmad. Endy on siledakarvaline tricolour. Tal on täiskomplekt hambaid ja ilus hambumus. 


Selgitus aretusnõuete täitmise kohta: Paaritushetkel oli Malmö 22,5 kuud vana (EJRTÜ aretusnõuete kohaselt peab nii isane kui ka emane koer olema vähemalt 24 kuud vana). Meil ei olnud erinevatel põhjustel võimalik paaritust edasi lükata ja otsustasime Malmö ja Endy kokku viia 1,5 kuud enne Malmö kaheaastast sünnipäeva.
FCI ja Eesti Kennelliidu (Tõuraamatumäärus punkt 6.1.) regulatsioonide kohaselt isast koera on võimalik kasutada aretuses alates kümnendast elukuust. Kuid tõuorganisatsioonis on võimalikud erinõuded, nagu nt EJRTÜ erinõue, et koera saab kasutada aretuses alates 24. elukuust. Malmö ja Endy paaritamiseks on EJRTÜ väljastanud paaritusloa ja kutsikad on kantud Eesti tõuregistrisse ja omavad tõutunnistused. EJRTÜ reeglite kohaselt lisatakse tõuühingu kodulehel olevale kuulutuse juurde märge, et pesakond ei vasta aretusnõuetele ehk F-pesakonna puhul isane koer oli paaritushetkel 1,5 kuud noorem.