kennel
OLDYWELL
JACK & PARSON
RUSSELL
TERRIER
& AGILITY

BREED

JACK RUSSELL TERRIER
Jack Russell'i Terjer on ülimalt elavaloomuline, nutikas, julge, kiire, ettevõtlik, heatujuline, alati tööks motiveeritud, väsimatu ja isepäine suure hingega väike koer. Minu jaoks on JRT olnud lakkamatu elujõu ja energia allikas.
Russell'ile meeldib teha koostööd peremehega, õppida uusi asju, liikuda ja mõelda iseseisvalt. Ta õpib väga kiiresti, ta on leidlik ja talle meeldib lahendada olukordi omamoodi. JRT on tähelepanelik ja oskab lugeda inimese meeleolu ja emotsioone. Ta võib olla rõõmurull ja toriseja, võitleja ja elunautleja. Kui Russell teeb tööd, siis ta annab endast alati parima ja tunneb siiralt rõõmu protsessist.
JRT on suurepärane kaaslane reisidel ja matkadel. Ta oskab käituda seltskonnas, targa omanikuga on ta kuulekas. Russell on suurepärane jahikoer (jälg, urg jm), sportkoer (agility, frisbee, SK, KK, rallikuulekus jpm) ja trikkide meister. Samas on ta Terjer suure tähega - ta tahab ise otsustada, olla esikohal, vaielda. Kui aga õpid Russell'it tundma ja leiad õige viisi temaga tegelemiseks, siis on ta armastusväärne pereliige ja truu Sõber.

Jack Russell'i Terjeri tõu ajaloost ja tõustandardist saab rohkem lugeda
 Eesti Jack Russell'i Terjerite Tõuühingu kodulehelt.